Paroles de la chanson AVENTURA par Ardian Bujupi

Chanson manquante pour "Ardian Bujupi" ? Proposer les paroles
Proposer une correction des paroles de "AVENTURA"

Paroles de la chanson AVENTURA par Ardian Bujupi

[Noizy & Ardian Bujupi]
Noizy (Noizy)
Ardian, ja, ja, ja
(Yo, Engli)

[Noizy]
M'ke bo për vete
Ke bo për vete, ja-jaj
M'ke bo për vete
Ke bo për vete, ja-jaj

[Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un' e di ça don ti (Ti, ça don ti?)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati

[Noizy & Ardian Bujupi]
Ej, 'bebe, ça po bon problem? (Mm)
Ti për mu ke nevoj' sikur oksigjen (Raka bom-bom-bom)
Oh, si un' s'ka dy dhe nuk ke ku gjen'
Une t'mesmen kry si refren (Uhh, Noizy)
Ej, ti mama, mos ëm thuj' ti nada
Roll my weed and we smoke sa gancha
Travel all night menje kerr pa targa
When you make it bounce, sikur det me dallga
Ándale, mami, ándale
Sa po qesim, po lutemi, kadale
Ça po bon ti ësht' fatale
Nese them të du, s'boj hajgare
M'u ke bo si Nikotina (Um-umm)
Po du me t'lan, po jo nuk mujna (Um-umm)
Ti ma çon' adrenalina (Oh)
Sexy gyal, nga Prishtina

[Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un' e di ça don ti (Ti, ça don ti?)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati

[Ardian Bujupi]
Po vij me t'marr', a po dalim?
Shkojna me nji after-party
Dojna me nejt, dojna me nejt
Deri sa dita na zbardhi
Mendja te ti um ka met', um ka met', ah-ah-ah
Shkruma numrin me nji flet', me nji flet', ah-ah-ah
Une jam k'to që po i bon për nji nat'
Dhe ia nis me m'lujt për inati
Po bon lojna natën në shtrat
Bom, bom, bom

[Noizy]
M'ke bo për vete (M'ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj
M'ke bo për vete (M'ke bo për vetë)
Ke bo për vete, ja-jaj

[Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un' e di ça don ti (Ti)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati

[Noizy & Ardian Bujupi]
M'ke bo për vete
Aventura

[Noizy]
M'ke bo për vete (M'ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj
M'ke bo për vete (M'ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj

[Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un' e di ça don ti (Ti)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati

Paroles.net dispose d’un accord de licence de paroles de chansons avec la Société des Editeurs et Auteurs de Musique (SEAM)

Sélection des chansons du moment

Les plus grands succès de Ardian Bujupi